Podle mluvčí rožnovské radnice Petry Graclíkové jsou nyní nově rekonstruovaná odpadová hnízda robustnější a odolnější vůči povětrnostním podmínkám.

„Jsou také navržena tak, aby umožňovala snadné přizpůsobení počtu kontejnerů podle měnících se potřeb. To znamená, že město bude schopno rychle a efektivně reagovat na potřebu případného rozšíření či úpravu druhů tříděného odpadu,“ doplnila Graclíková.

Rekonstrukce odpadových hnízd je podle radnice dalším krokem k efektivnějšímu a udržitelnějšímu nakládání s odpady. Cílem je minimalizovat nepořádek a zlepšit sběr odpadu a také přispět k vizuálnímu obohacení městského prostředí.

„Zajímavým prvkem projektu je použití recyklovaného materiálu na výrobu oplocení odpadových míst, což posouvá město směrem k udržitelnější budoucnosti,“ řekla Graclíková.

Projet rozestavěným Vsetínem ve špičce vyžadovalo odvahu
Řidiče na Meziříčsku čekají dopravní omezení, ŘSD oznámilo plán staveb

V minulém roce se rekonstrukce týkala osmi míst, například na Záhumení na ulici Boženy Němcové, na parkovišti u městského parku, na ulici Dubková a 5. května nebo na Tyršové nábřeží.

Letos je totéž v plánu v ulicích 5. května, 1. máje u domu 1059, v oblasti Koryčanských Pasek nebo u Základní školy Videčská.

„Chceme, aby se lidem v Rožnově dobře žilo a k tomu jednoznačně patří i hezké prostředí. Rekonstrukcí odpadových hnízd přispíváme ke kultivaci veřejného prostoru, kdy kontejnery na tříděný odpad nejsou viditelně na očích,“ míní místostarosta Rožnova Tomáš Gross.

Zároveň podle něj v případě silného větru a nedovřených kontejnerů nebudou odpadky poletovat po sídlišti, ale zůstanou v ohraničeném prostoru.

Podle Grosse je ve městě téměř devět desítek odpadových hnízd, takže chvíli potrvá, než se podaří všechna zkultivovat.

„Ale zavázali jsme se, že každý rok, dle možností rozpočtu, zrekonstruujeme osm až deset míst,“ řekl Tomáš Gross.