Dílo je poděkováním za poskytovanou podporu. Při tvorbě obrazu se autoři inspirovali uměleckým směrem Op-art, který vznikl v šedesátých letech dvacátého století a zaujal celou řadu umělců. Mimo jiné byl také námětem pro vizuální styl Olympijských her v Mexiku roce 1968. „Popularitu neztrácí ani dnes. Setkáváme se s ním napříč uměním, v módě, designu i architektonické tvorbě," upozornil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Obraz za žáky Výtvarné dílny Rožnov předal vedení města vedoucí výtvarné výuky, architekt Ondřej Hozák. „Jsme rádi, že můžeme navázat na díla vytvořená v minulých letech. Velice si vážíme započaté spolupráce," řekl přitom Ondřej Hozák.

Prozradil, že ve výtvarné dílně v Rožnově se v roce 2014 věnovali kresbě perspektivy a dějinám současného malířství ve výuce pro děti, studenty i dospělé. Součástí byla také příprava na vysoké a střední umělecké školy. „Čtyři naši studenti zapojení do projektu Architektura ve výtvarném umění a vzdělávání byli přijati na vysoké školy architektury do Prahy a Brna," prozradil Ondřej Hozák.

Dílna má také nové webové stránky na adrese www.vytvarnavyuka.cz, navázala rovněž spolupráci s partnerskou pobočkou v Ostravě, která se přidala k oborům v Rožnově a ve Valašském Meziříčí. „Úspěšný rok jsme zakončili výstavou kreseb a návrhů budoucích studentů architektury a designu na radnici v Rožnově pod Radhoštěm," doplnil bohatý výčet architekt Hozák.