„Všem osobám, které přišly do rizikového kontaktu s pozitivním případem, byla nařízena čtrnáctidenní karanténa a budou testováni,“ sdělila po potvrzení nákazy ředitelka školky Dalimila Čechová, která také kontaktovala a o vzniklé situaci informovala všechny rodiče dětí, které školku navštěvují.

Situaci bedlivě sledují i pracovníci rožnovské radnice.

„Snažili jsme se pomoci při trasování osob z našeho úřadu, které přišly do kontaktu s paní učitelkou a všechny tyto osoby jsou v karanténě,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš s tím, že všichni musí být ostražití a nepolevovat ve vyšších hygienických návycích.

„Všichni víme, že ohnisko nákazy je pro nás celkem blízko,“ dodal Holiš.

V závěru minulého týdne přišla dobrá zpráva, že výsledky testů u dalších kolegyň učitelky s potvrzenou nákazou koronavirem jsou negativní.

„Budeme však ještě čekat na druhé kontrolní testy,“ reagoval Radim Holiš. Testování probíhá v tomto týdnu.

Starosta také potvrdil, že vedení města rozhodlo o znovuotevření mateřinky v pondělí 27. července po druhé vlně dezinfekce prostor pomocí ionizéru. Rodiče, kteří musí zůstat s dětmi doma během doby, kdy je mateřská škola uzavřená, mohou podat žádost o čerpání ošetřovného. Na webových stránkách mateřské školy je dostupný formulář, který musí rodiče v tomto případě vyplnit a následně odevzdat svému zaměstnavateli.