Takový scénář má nové propagační video, kterým v úvodu letní láká návštěvníky město Rožnov pod Radhoštěm. Radnice se jím prezentuje na síti Youtube, kde jej za první týden vidělo více než čtyři tisíce lidí.

Klip s názvem Rožnov žije! chce ukázat hlavní atraktivit města jinou formou, než většina podobných propagačních videí měst a regionů. „Při tvorbě scénáře i videa jsme se volně inspirovali konceptem My perfect day in Vienna, kterým se rakouské hlavní město představuje turistům i návštěvníkům jinak a neobvykle. Městem provázejí a svým pohledem je ukazují studenti, živnostníci, či umělci. Vždy se ho snaží ukázat tak, jak ho mají rádi,“ vysvětlil rožnovský místostarosta Jan Kučera.

Zdroj: Youtube

Rožnované s nabídkou natáčení oslovili místní rodačku, filmovou a televizní herečku Kristýnu Podzimkovou. „Jsme moc rádi, že si našla v nabitém kalendáři čas a přijala roli průvodkyně městem,“ netajil Kučera.

Tvorby videa se ujal rožnovský fotograf a kameraman Ryszard Perzynski. „Rožnov nikdy klasické propagační video nedělal, proto to pro mě byla velká výzva. S městem jsme rychle naši společnou řeč ohledně scénáře a výběru míst a myšlenka udělat to trochu jinak, tedy s průvodcem, se mi líbila,“ řekl Ryszard Perzynski.

Ilustrační foto.
Valašské Athény budou pět dní hlavní město cimbálu

Zhruba čtyřminutové video je adresováno turistům a návštěvníkům města a samozřejmě také Rožnovanům. Jeho výroba přišla na 37 tisíc korun. Město má v rozpočtu pro rok 2017 vyčleněny peníze i na další videa. Podle rožnovského destinačního manažera Marka Havrana zřejmě vzniknou ještě dva klipy. Zaměřené mají být na možnosti sportovního vyžití ve městě a lázeňství a wellness. „Videa budou určitě opět zajímavá a opět trošku odlišná. Rožnov znovu představíme z jiné zajímavé perspektivy,“ dodal Havran. Video Rožnov žije! naleznou zájemci na Facebooku města Rožnov, na Youtube kanálu města a ve zkrácené verzi také na Instagramu města Rožnov pod Radhoštěm.

Pilu v Karlovicích zničil požár, škoda přesáhla 10 milionů
Pilu v Karlovicích zničil požár, škoda přesáhla 10 milionů