Podle místostarosty Rožnova Aloise Vychodila je jedním z hlavních důvodů zdražování navýšení ceny povrchové vody stanovované státním podnikem Povodí Moravy o sedm a půl procenta. „V nových cenách se odráží také nutnost oprav sítě u pitné i odpadní vody a zajištění peněz na opravy majetku získaného vkladem z měst a obcí. Povinnost plánovat prostředky na obnovu vodovodních řadů daná zákonem přešla z obcí na VaK. Stejně tak i náklady na opravy,“ vylíčil na posledním zasedání rožnovských zastupitelů místostarosta Vychodil. Navýšení fondu oprav činí čtyři procenta.

V konkrétních číslech se cena vodného zvýší o 3,78 koruny na kubík. Konečná cena pro domácnosti tak bude 41,95 koruny za metr krychlový vody. Cena stočného stoupne o 2,72 koruny, konečná cena tedy bude 30,33 koruny za kubík.

Celkové navýšení tak činí 9,9 procenta ve srovnání s letošním rokem. „V celorepublikovém srovnání se cena vodného a stočného u nás pohybuje uprostřed cenové mapy. U nejdražších společností se pohybuje kolem čtyřiaosmdesáti korun za kubík,“ doplnil mluvčí Rožnova Tomáš Gross.