„Slavnostní zahájení bylo sice naplánováno na čtvrtou hodinu odpoledne, trvalo však celý den. Přesný čas nebyl natolik rozhodující,“ upřesnil jeden z majitelů Jaromír Beneš. Na lázeňské prostory se přišli podívat zástupci města, kraje i Evropské unie.

„Nebyla to ale žádná show. Otevření bylo spíše o popovídání si, pití kávy,“ vysvětlil Beneš.

Větší akci plánují majitelé až na oslavu prvního roku lázní.

Na nápad založit pivní lázně přišli majitelé Jaromír Beneš a Tomáš Kupčík na základě tří faktorů. „První věc byla obnovení tradic. Rožnov je totiž městem s lázeňskou historií. Druhou věcí byl pivovar a třetí Evropská unie,“ přiblížil Beneš. Tyto tři věci daly podle Beneše dohromady projekt, který dal vzniknout nynějším pivním lázním.

Pivovar společně s lázněmi jsou již v chodu. Do budoucna však plánují Kupčík s Benešem další rozšiřování nabídky. „Příští rok nás čekají mořské klimatické lázně a otevření celého areálu, což bude spočívat ve vybudování stezky,“ nastínil.

O tom, že je o lázně zájem, svědčí i klientela, kterou si již stihli lázeňští pracovníci vybudovat. „Jezdí k nám hlavně lidé z Moravy. Už se ale objevují i návštěvníci z Polska nebo Slovenska,“ vyjmenoval Beneš.

Na nezájem si majitelé nestěžují. Vědí, že to, co v lázních nabízejí, skutečně funguje. „Při odchodu vidíme, že jsou lidé úplně vyměnění a odpočatí,“ dodal.