Před časem předstoupila právě s tímto záměrem před rožnovské radní ředitelka Soukromé střední školy cestovního ruchu (SŠCR) Naděžda Pavlíková.

Při jejím zařízení by měla nová škola také fungovat. Radní její záměr podpořili a navrhli projednat už na úterním zasedání zastupitelstva.

„Jednalo by se o jednu třídu v ročníku, která by měla rozšířenou hodinovou dotaci na jazyky. Vyučovat chceme dva cizí jazyky,“ přiblížila plány Pavlíková.

Pokud by zastupitelstvo vznik nové školy schválilo, další jednání by pokračovala s představiteli vedení Zlínského kraje.

Podle ředitelky Pavlíkové si zastupitelé vyžádali pro dnešní jednání odpovědi na desítku upřesňujících dotazů týkajících se nového zařízení. „Odpovědi jsem zaslala písemně,“ podotkla Pavlíková.

V nové škole by se mohlo začít vyučovat ve školním roce 2010/2011.

„Dřívější termín není reálný, protože do konce září je nutné dodat kraji asi dvacet různých podkladů a to nestihneme,“ uvedla ředitelka.

Úterního zasedání rožnovského zastupitelstva se osobně nezúčastní kvůli neodkladné pracovní cestě. Právě tento fakt ale může projednávání žádosti o povolení školy nakonec ohrozit.

„Dostali jsme písemnou omluvu od paní ředitelky. Myslím, že by nebylo fér projednávat tuto záležitost bez ní a proto zřejmě navrhnu odložit bod až na další zastupitelstvo,“ komentoval v pondělí záležitost starosta Rožnova Jaroslav Kubín.