Z třinácti návrhů vybrala odborná porota projekt architektů z Brna

Za vítěze zvolili návrh ateliéru Archteam z Brna v čele s Milanem Rakem. „Budově dominuje velké foyer s průhledem do parku, který vzniká před Základní školou Pod Skalkou," přiblížil městský architekt Jan Horký.

Dodal, že odborná porota ocenila umístění objektu v ulici Bezručova a její postavení vůči základní škole. „Položení na soklu se slavnostním nástupem pak podtrhuje význam budovy pro město i celý region," je přesvědčen architekt Horký.

S vítězným soutěžním návrhem je spokojená i ředitelka T klubu kulturní agentury Lenka Vičarová. „Myslím si, že porota vybrala ten nejlepší návrh, jaký mohla," uvedla. „Budova je nejen pěkná na pohled, ale oceňuji hlavně vhodné uspořádání interiéru," doplnila Vičarová. Nejvíc ji na budově zaujalo atrium. To podle ní budou díky posuvné střeše moci lidé využívat téměř tři čtvrtiny roku.

Stejný optimismus nicméně nesdílí členka opozice Markéta Blinková.

„S vybudováním kulturního centra souhlasím, protože si uvědomuji, že pro město je to nutný krok, osobně mám ale jiné představy o jeho velikosti, ceně i provozuschop­nosti." Blinková se navíc domnívá, že k výstavbě nového kulturního centra se nabízela jiná, přijatelnější řešení. „Samozřejmě to je ale na zodpovědnosti současného vedení," dodala Blinková.

Vítězný návrh podoby plánovaného kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm z ateliéru Archteam z Brna.

Pomyslnou stříbrnou medaili získal návrh architektů Jana Lefnera a Adama Weczereka z Kravař. Jejich projekt byl dle Horkého rovněž kvalitní, přesto porota dospěla k závěru, že neodpovídá měřítku města. Třetí místo odborná porota neudělila, zvláštní odměnu ale získal návrh ateliéru PMA architects z Brna.

„Tým architektů svým projektem porotu zaujal, bohužel ale nesplnil formální náležitosti," řekl Horký.

Všechny návrhy budou vystaveny v Kině Panorama od 27. ledna. „Město nyní osloví vítězný tým, se kterým se sepíše smlouva na přípravu potřebné projektové dokumentace," přiblížil další kroky starosta města Radim Holiš.