Velkou část výdajů přitom pokryje získaná dotace z Evropské unie, která činí 32,5 milionu korun. Stavební práce na základních školách Pod Skalkou, Videčská a 5. května jdou podle plánu, děti tak usednou do lavic bez zpoždění první školní den – 2. září.

NOVÉ VÝTAHY I UČEBNY BEZ BARIÉR

Rozsáhlé opravy a modernizace jmenovaným školám přinesly mimo jiné nové bezbariérové učebny fyziky, chemie, přírodopisu, výpočetní techniky či pracovní výchovy.

„Projekt je zaměřený na modernizaci a lepší vybavení odborných učeben a zajištění bezpečného internetu pro výuku. Chceme moderně vybavené školy dle požadavků na výuku ve 21. století a našim učitelům chceme dát pro výuku pomůcky a zázemí, aby mohli učit ještě kvalitněji a třeba taky pro děti zábavněji,“ uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Prázdninové práce běží podle harmonogramu, třebaže podle starosty Rožnova Radima Holiše jde o skutečně rozsáhlé rekonstrukce.

„Všude se například dělaly bezbariérové výtahy. Tlačili jsme na všechny dodavatele, aby se stihlo všechno do 20. srpna, což se podaří,“ ujistil Radim Holiš.

DOSUD NEJVYŠŠÍ DOTACE PRO MĚSTO

Celkové náklady na rekonstrukci uvedených tří škol činí 40 milionů korun, z čehož 32,5 milionu je zmiňovaná dotace z evropských fond. Jde do letoška o zatím největší jednorázovou dotaci, kterou se městu Rožnov podařilo získat.

„Tato částka ale podle všeho bude ještě překonána dotací na chystající se Kulturní centrum. Prozatím je v hodnotícím procesu a pokud projde, bude činit třiapadesát milionů korun,“ prozradil Marek Havran z rožnovské radnice.