Předpokládanou maximální cenu moderního kulturního stánku se podařilo stlačit na 203 milionů korun včetně DPH. Suma však nezahrnuje pořízení vybavení, které není spojené se stavbou samotnou, tedy teleskopického hlediště a mobilního nábytku. Stavět by se mohlo začít v létě.

„S vyhlášením zakázky přicházíme v ne úplně nejvhodnější době, kdy všichni společně řešíme něco úplně jiného. I v těchto těžkých časech je ale potřeba myslet na budoucnost a těšit se, že jednou v Rožnově budeme mít pěkné kulturní centrum,“ uvedl starosta Rožnov Radim Holiš.

CENA SE NĚKOLIKRÁT MĚNILA

Z veřejné soutěž podle něj konečně vyplyne reálná cena díla. Ta předpokládaná se totiž několikrát měnila. Rožnovští zastupitelé se nejprve usnesli, že nesmí překročit 175 milionů.

Ilustrační foto.
Na vsetínské radnici vzniklo sběrné místo pro roušky

V projektové dokumentaci architektonické společnosti Archteam, kterou si vedení města převzalo koncem minulého roku, ale náklady nabobtnaly až na 224 milionů. Vedení města za to od opozičních zastupitelů sklidilo kritiku.

Později se cenu podařilo osekat nejprve na 215 milionů a nyní na aktuálních 203 milionů korun.

„Nabídky zhotovitelů tuto cenu nesmí překročit. Jedná se o cenu stavby jako takové. Není zde započítáno teleskopické hlediště ani mobilní nábytek. Proto je aktuální předpokládaná cena 203 milionů a nikoliv 215 milionů,“ vysvětlil Holiš.

ZAMÍTNUTÍ DOTACE MŮŽE STAVBU ZHATIT

Město zároveň stále čeká na schválení či neschválení zhruba padesátimilionové dotace na pasivní standard budovy.

„Případné neschválení této dotace může být dle usnesení rady města důvodem ke zrušení veřejné zakázky,“ upozornil mluvčí rožnovské radnice Marek Havran.

Nové kulturní centrum má vyrůst na místě nynějšího kina Panorama. Na půdorysu zhruba dvou tisíc metrů čtverečních nabídne velký sál o kapacitě až 400 míst a malý sál pro stovku návštěvníků. Dále galerii, kino, salónek či kavárnu. Bude zde také zázemí pro kulturní agenturu T klub.

Kladerubští školáci Zdeněk Holáň (vlevo) a Petr Horák nesou do místní základní školy vypracované domácí úkoly. Zároveň si vyzvednou nové; středa 25. března 2020
V Kladerubech má vlastní roušku i svatý Hubert

„Jde o specifickou stavbu, která kombinuje dřevostavbu a divadelní technologie. Proto je nutné volit při výběru zhotovitele postup, který zajistí nejlepší cenu a zároveň prokazatelně zkušeného dodavatele, který stavbu bude schopen dodat v žádané kvalitě,“ řekla Dita Vávrová, vedoucí odboru investic MěÚ Rožnov.

Zahájení stavby se předpokládá na 1. července 2020, plánovaná je na šestnáct měsíců.