Při rozsvícení stromu se rozžhne 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Kromě vánočního stromu je součástí výzdoby Masarykova náměstí také 107 prvků převěsů a girland, které jsou pověšeny po celém obvodu náměstí.

Vánoční osvětlení zdobí také Lázeňskou ulici a lávku pro pěší u Společenského domu, spuštěno bude všechno souběžně včetně osvětlení vánočního stromu, a to v pátek 1. prosince. Stejně jako v loňském roce bude běžné veřejné osvětlení na náměstí nahrazeno vánočním. Výzdoba se bude rozsvěcovat automaticky od soumraku.

Zasněžování na sjezdovce Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích; listopad 2023
V Beskydech už zasněžují! První lyžaři by mohli na sjezdovku 15. prosince

„Víkendem 1. a 2. prosince adventní program na náměstí neskončí. Poprvé máme pro Rožnovany připraveno i adventní setkávání na náměstí s bohatým programem, a to od 4. do 15. prosince. Těšit se lze na skvělou hudbu a gastro stánky,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

Vánoční jarmark proběhne v pátek i v sobotu

Rozsvícení vánočního stromu je v Rožnově tradiční součástí předvánočního kalendáře. V letošním roce se dvanáctimetrová jedle poprvé rozsvítí v pátek 1. prosince. Současně bude v pátek a v sobotu probíhat na Masarykově náměstí vánoční jarmark. V pátek v 10.30 zahájí program vystoupení dětí ze ZŠ 5. května a v 14.30 vystoupí zpěvačka Moonshye.

Od 16.00 na náměstí zahraje swingový orchestr Bedřicha Pukovce. Děti budou moci navštívit vánoční tvořivou dílnu a nebude chybět prodej adventních věnců vyrobených klienty a pracovníky Charity Valašské Meziříčí. Malí návštěvníci si mohou přinést své napsané vánoční přání, které se bude odesílat Ježíškovi andělskou poštou.

Perníčky pečou na vsetínské SOŠ Josefa Sousedíka celý rok, objednávky na vánoční cukroví mají plné už v září.
Perníčky pečou vsetínští cukráři celý rok, objednávky na Vánoce jsou plné v září

Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm navštíví andělé a Těšínské divadlo zde zahraje kus Pojďme spolu do Betléma. Samotné rozsvícení vánočního stromu proběhne zhruba v 17.10.

Také v sobotu 2. prosince bude rožnovské náměstí plné stánků s vánočními dekoracemi a jídlem a pitím. Nebude chybět doprovodný program, v rámci kterého vystoupí například cimbálová muzika Mirka Urubka, Few flowers, vokální kvintet 5PAK nebo swingový bigband Dolbend.