Podle ní budou do budoucna zastupitelé rozdělovat organizacím právě peníze získané z loterií, sázek i výherních automatů.

Nesouhlas zněl z řad opozice i z řad přítomných obyvatel města. „Nevěřím vlastním uším, že představitel KDU-ČSL tady obhajuje hazard. To vůbec nechápu," reagoval Rožnovan Vít Matějka na vystoupení místostarosty města Václava Mikuška. Podle toho je třeba se na peníze z hazardu dívat jako na další z dostupných příjmů. „Že se má hazard omezovat, věděli lidé už před mnoha sty lety. Že tyto činnosti společnost rozkládají," oponoval místostarostovi Vít Matějka.

Na své straně měl také zastupitele Karla Gardaše (Zdravý Rožnov). Podle jeho slov je sice koncepce financování zpracována dobře. „Problém je ale v tom, že strkáme hlavu do písku před tím, jakou cenu tato společnost musí zaplatit za to, abychom tyto peníze dostali. Zavíráme oči před rozpadajícími se manželstvími, před dětmi vychovanými bez otce," řekl Karel Gardaš.

Místostarosta Václav Mikušek (KDU-ČSL) namítl, že hazard je starý jako lidstvo samo. „Už římští vojáci na Golgotě hráli o kostky o šat Kristův," připomněl Mikušek. Podle něj je pokrytecké zavrhovat příjmy z hazardu, ale využívat spotřební daně z alkoholu. Škodu páchá obojí. Karel Gardaš mu oponoval v tom, že zatímco alkoholik propije svou rodinu „až" za několik let, gambler ji dokáže prohrát za několik večerů. A zatímco regulovat prodej alkoholu v moci města není, tak regulovat vyhláškou počet heren radnice dokáže.

Nicméně zastupitelé se na nové koncepci financování nakonec shodli. Peníze ze sázkové a loterijní činnosti a takzvaného hazardu budou v budoucnu dělit v procentuálním poměru 50 % pro sport, 32 % pro sociální oblast, 15 % pro kulturu a 3 % pro oblast životního prostředí.

Předpokládaný příjem z loterijní činnosti do rozpočtu města činí v letošním roce přibližně 10 milionů korun. Dva miliony korun si chce vedení města nechávat jako rezervu. Rozděleno tak bude 8 milionu korun. Do sportu 4 miliony, 2,56 milionu do oblasti sociální, 1,2 milionu by mohla získat kultura a 240 tisíc životní prostředí. „Tyto částky budou ale samozřejmě navýšeny ještě o grantové prostředky, které byly dosud z rozpočtu města každoročně vypláceny," doplnila starostka města Markéta Blinková (ODS).

Pro jednotlivé oblasti úřad vytvoří pravidla pro rozdělení finančních prostředků do grantového systému a takzvaných programů, ve kterých chceme vedení města formou částečné úhrady například nájmů podporovat pravidelnou a dlouhodobou činnost spolků a organizací.