Rožnovská radnice se do řešení dlouhotrvajícího problému nedostatečných sportovních kapacit aktivně vložilo v loňském roce. „Po fázi analýz a jednání bylo rozhodnuto o nákupu již existující sportovní haly, a to konkrétně JOKRA hall,“ řekla Deníku mluvčí města Petra Graclíková.

JOKRA hall se nachází v blízkosti rožnovského koupaliště a Campingu Rožnov. Město předpokládá, že nákupem sportovní haly JOKRA hall nedojde k pozastavení tréninků tenisových klubů, které zde nyní trénují.

Zchátralé torzo železobetonového skeletu za kulturním a informačním centrem v Karolince.
Železobetonové torzo v centru Karolinky šlo k zemi. Ustoupilo bytové výstavbě

Nově však oddíl tenisu bude mít možnost využívat jen dva ze tří tenisových kurtů. V souvislosti s absencí jednoho kurtu tak bude třeba reorganizovat tréninky tenistů. Třetí kurt chce město nabídnout buď oddílu badmintonu nebo oddílu trampolín.

„V Rožnově zoufale chybí volný čas v tělocvičnách a halách. Sportovní kluby se navzájem přetahují o volnou hodinu. Je to limit pro rozvoj sport i nabídku sportu pro děti a mládež,“ všímá si starosta Rožnova Jan Kučera.

„Jsem (proto) rád, že výsledky všech jednání vedly k nákupu a věřím, že nová městská sportovní hala bude naplno využita,“ dodává starosta.

Opravované a nově budované zastávky MHD ve Valašském Meziříčí; duben 2024
V Meziříčí vybudují nové zastávky, jiné opraví. Na přání místních obyvatel

Vizí města je vybudovat multifunkční sportovní halu, která poskytne dostatečné zázemí pro sportovní oddíly, umožní konání reprezentativních soutěží a nabídne široké spektrum možností pro veřejnost k trávení volného času.

Současně je v plánu v budoucnu zastřešení venkovních kurtů, kam by se poté přesunul tenis a tím se uvolnily vnitřní prostory pro další sporty.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Starostové vybojovali evropský titul ve fotbale

Zdroj: Drda Pavel