Poliklinika je klíčové centrum zdravotní péče pro obyvatele Rožnova a okolí. Velká rekonstrukce má zlepšit komfort, ale také bezpečnost pro pacienty a personál. Zrekonstruovány budou oba hlavní vstupy a v létě začne obnova vnitřních prostor. Obě rekonstrukce budou stát téměř 20 milionů korun.

Jízda ze Vsetína do Valašského Meziříčí se protáhne. Buduje se připojovací pruh rampy Mostecká na silnici I/57; duben 2024
U Vsetína zpomalte. Kvůli stavbě nového připojovacího pruhu tady platí třicítka

„Zdravotní péče i prostory, kde je poskytována, jsou klíčové věci pro dobrý život ve městě. Občané i lékaři si zaslouží moderní prostory, které odpovídají 21. století. Chceme atraktivní interiéry, vchody, zajištění vzduchotechniky hlavně pro letní měsíce, a vyřešit také parkování před poliklinikou. Jsou v plánu celkem čtyři etapy,“ informoval starosta Rožnova Jan Kučera.

Pacienti musí využívat náhradní vchod

První etapa rekonstrukce zahrnuje úpravy vchodů a odstartovala po Velikonocích. Změny se dotknou hlavního vstupu do polikliniky a vstupu na dětské oddělení.

Památník arcibiskupa olomouckého a kardinála Františka Saleského Bauera ve Valašském Meziříčí.
Památník kardinála Bauera ve Valašském Meziříčí se dočká původní podoby

Druhá etapa zahrnuje opravy podlah, stěn, omítek a také chodeb a čekáren u ordinací. Vzhledem k rozsahu prací bude nutné dočasně uzavřít některé ordinace, omezení lékařské péče by ale mělo být minimální. Součástí této fáze je také modernizace mobiliáře na chodbách. Očekává se, že rekonstrukce interiérů bude dokončena do konce roku 2024. Plány na rozvoj polikliniky tím ale nekončí.

V příštím roce se zaměří na efektivitu provozu

Třetí etapa, naplánovaná na rok 2025, bude zaměřena na vybudování vzduchotechniky, rekuperace a osvětlení, což přispěje ke zvýšení komfortu a efektivity provozu polikliniky.

Venkovní prostranství kolem polikliniky přijdou na řadu v roce 2026. „Půjde o rekonstrukci venkovních prostor včetně parkovišť, chodníků a cyklopruhu, aby se zvýšila bezpečnost a komfort pro pacienty,“ doplnila místostarostka Rožnova pod Radhoštěm Markéta Blinková.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Chodcům ve Vsetíně už slouží nový železniční podchod U Křivačkárny

Zdroj: Deník/Michal Burda