V rožnovské poliklinice se už na začátku dubna pustili do úpravy vchodů. Tyto práce mají být hotové na konci června. Změny se dotkly hlavního vstupu do polikliniky a vstupu na dětské oddělení.

Nyní začala rekonstrukce interiérů, která potrvá od června až do listopadu 2024. „Polikliniku čeká obnova podlah, stěn, omítek a pořízen bude také nový mobiliář,“ uvedla mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Do 21. ročníku Závodu všestrannosti mládeže v Rožnově pod Radhoštěm se v úterý 4. června 2024 zapojilo čtrnáct čtyřčlenných družstev žáků ze základních škol z Rožnova a okolí.
OBRAZEM: Závod všestrannosti mládeže v Rožnově ovládli místní gymnazisté

Hlavní rekonstrukce vnitřních prostor je rozdělená na osm etap, které budou probíhat vždy po 14 dnech. První potrvá od 3. do 16. června a dotkne se budovy A, 3. nadzemního podlaží.

„V této etapě bude mít MUDr. Kotrs ordinaci uzavřenou a zastoupí jej MUDr. Čáranová. MUDr. Janíkovou a MUDr. Polívkovou zastoupí v případě potřeby MUDr. Vojkůvka, MUDr. Řišica, MUDr. Juříčková a MUDr. Košťálová. Ordinace MUDr. Urbánkové bude uzavřena bez zástupu,“ vyjmenovala Graclíková.

Chodník u starého hřbitova v Rožnově pod Radhoštěm se do konce srpna promění v novou stezku pro chodce i cyklisty; aktuální stav; květen 2024
Chodník u starého hřbitova v Rožnově nahradí smíšená stezka pro cyklisty i pěší

Další etapa bude zahájena 21. června a potrvá do 7. července 2024. Během rekonstrukce je na poliklinice určený zaměstnanec, který přicházející pacienty informuje o aktuálních změnách. Všechny informace ohledně rekonstrukce jsou zveřejněné také na webových stránkách a sociálních sítích města.

Omezení provozu ordinací - leták:

https://www.roznov.cz/filemanager/files/3642340.pdf

Velká rekonstrukce má zlepšit komfort, ale také bezpečnost pro pacienty a personál. Stavební úpravy vchodů i interiérů přijdou na téměř 20 milionů korun.

„Pacienti i lékaři si zaslouží moderní prostory, které odpovídají 21. století. Chceme atraktivní interiéry, vchody, zajištění vzduchotechniky hlavně pro letní měsíce, a vyřešit také parkování před poliklinikou,“ řekl už dříve starosta Rožnova Jan Kučera.

Fotovoltaická elektrárna na střeše. Ilustrační foto.
Rožnov dá miliony na energetická opatření, chytrá řešení mají přinést úspory

Další modernizaci polikliniky plánují rožnovská radnice na rok 2025. Zaměřená bude na vybudování vzduchotechniky, rekuperace a osvětlení, což přinese vyšší komfort i efektivnější provoz.

Venkovní prostranství kolem polikliniky přijdou na řadu v roce 2026. „Půjde o rekonstrukci venkovních prostor včetně parkovišť, chodníků a cyklopruhu, aby se zvýšila bezpečnost a komfort pro pacienty,“ doplnila před časem místostarostka Rožnova pod Radhoštěm Markéta Blinková.