Na pondělí 18. března svolalo vedení města Rožnov pod Radhoštěm mimořádné zastupitelstvo, na kterém chce osud stavby rozseknout.

Ve hře jsou tři varianty. Stavba podle stávající projektové dokumentace, oprava projektové dokumentace nebo úplné ukončení snah záměr v jeho současné podobě dokončit. Poslední varianta by znamenala ztrátu dotace a nutnost nového projektu.

Ilustrační foto.
Cena tepla v Meziříčí klesla. Odběratelům se na přeplatcích vrátí 63 milionů

Představitelé Rožnova mají konkrétní návrh, který chtějí zastupitelům a obyvatelům města v pondělí představit.

„Rozmotali jsme uzel s názvem Kulturní centrum a na zastupitelstvo jdeme s konkrétním návrhem a jasným postupem. Chceme lidem nabídnout funkční místo, kam si zajdou do kina nebo do divadla a hlavně chceme, aby z města už zmizel ten rozestavěný prostor,“ uvedl starosta města Jan Kučera.

Jak dopadla tržní konzultace? Město mlčí

Rožnov loni vyhlásil předběžnou tržní konzultaci, která měla předcházet veřejné zakázce. Pomoci ní chtělo město získat maximum informací ke správnosti aktuální technické specifikace, k reálné ceně stavby a také k zájmu stavebních firem o realizaci zakázky.

Deník zjišťoval, kolik firem se do konzultace zapojilo, jak dopadl nový posudek VUT Brno k opravené projektové dokumentaci, jaké jsou jeho závěry nebo proč nedošlo do konce roku 2023 k vyhlášení veřejné zakázky, jak bylo plánováno. I přes četné urgence, se radnice k otázkám nevyjádřila.

MHD ve Vsetíně. Ilustrační foto.
Doprava ve Vsetíně: od dubna na jednu jízdenku v MHD i krajských spojích

V únoru se konala demonstrace na podporu výstavby Kulturního centra. Na akci vystoupil mimo jiné hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, bývalý starosta Rožnova a jeden z hlavních iniciátorů stavby Kulturního centra.

Organizátoři setkání občanů - Lenka Vičarová, dlouholetá ředitelka T klubu a organizátorka kulturních akcí, a Jan Měrka, dlouholetý sponzor kultury ve městě - rovněž iniciovali petici na podporu dostavby. Tu podepsalo podle údajů z petice.com 401 lidí.

Jak by měla Mekka kultury v Rožnově vypadat?

Kulturním akcím poslouží velký sál s kapacitou 346 lidí, dále malý sál, který má primárně sloužit jako kino s kapacitou 110 diváků. Součástí centra bude také salonek pro čtyři desítky hostů, venkovní atrium pro zhruba 200 lidí či venkovní scéna, která pojme až několik tisíc diváků.

Vizualizace budoucí podoby nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm.Vizualizace budoucí podoby nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm.Zdroj: archiv MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

Počítá se mimo jiné též s kavárnou, zázemím pro účinkující i zaměstnance, divadelní scénou i celkovým řešením okolí nového kulturního stánku včetně parkování či sadových úprav.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Království slivovice. Tady vzniká pověstná pálenka Rudolf Jelínek

Zdroj: Deník/Dominik Pohludka