Děti dováděly na skákacích hradech, vyzkoušely si simulátor F1, malování na obličej, minifotbalové hřiště, stromolezení a lanové překážky, stanoviště s aktivitami Střediska volného času nebo pohybové aktivity, které připravila Charita Valašské Meziříčí.

Městská policie nachystala taktickou airsoftovou střelnicí nebo lanovou dráhou přes jezírko a rožnovští hasiči vystavili svou nejnovější techniku.

Čechomor, Vlasta Redl i polští Twój Blues bavili na Valašském špalíčku.
Čechomor, Vlasta Redl i polští Twój Blues bavili na Valašském špalíčku

Na arkádě Společenského domu rozbalil svou apatyku z první republiky Český svaz žen. Vystoupil zde také kloboukový klub Dantes nebo swingová tančírna.

Banjo band Ivana Mládka 

Na pódiu a v hudebním altánu zahrál Beskydský orchestr, Cimbal hellband, Věra Faldýnová & Universe, seniorský pěvecký sbor Rosénka, cimbálová muziku Jánoš nebo rocková kapela Conchord. Děti se nasmály u divadelní pohádky Zlobivé ponožky.

Večer pódium patřilo legendárnímu Banjo bandu Ivana Mládka a na závěr DJ dvojici Malalata.

„Myslím si, že Rožnov je jedno z nejhezčích měst v republice a je na místě, abychom se jednou za rok zastavili a zaradovali se, že žijeme právě zde. A právě o tom byl Rožnov nás baví. Den města, ve kterém jsme oslavili, že můžeme by na Rožnov hrdí. Žijí tady nesmírně talentovaní a skvělí lidé, kteří své dovednosti předvedli právě v městském parku,“ uvedl starosta města Jan Kučera.