Přestože se zde už od roku 1978 nepohřbívá, jeho zrušení v současné době by bylo podle radních velmi necitlivým zásahem vůči novým nájemcům. „Od roku 1978 až do roku 2006 mohlo město kdykoli rozhodnout o zrušení pohřebiště. Nájemci byli smířeni s tím, že hřbitov zanikne,“ uvedl mluvčí radnice Tomáš Gross.

Před dvěma lety ale začala rožnovská radnice uzavírat nové nájemní smlouvy s původními majiteli nebo jejich potomky. „To bylo pro lidi signálem, že hřbitov přetrvá. Uvítali možnost znovu zde ukládat urny, někteří zrušili svá místa na hřbitově na Láni, aby se mohli „vrátit“ zpět, jiní přistoupili k mnohdy nákladným opravám hrobů,“ přiblížil Gross.

V současnosti je na hřbitově tisíc sto jedno pohřební místo. Sto čtyřiačtyřicet z toho je volných. Město Rožnov nyní zvažuje, že investuje prostředky do úpravy hřbitova. „V plánu je oplocení živým plotem, obnova zeleně a rekonstrukce chodníků a osvětlení,“ vyjmenoval Gross. Mluví se také o umístění kamery napojené na monitorovací systém městské policie. „Veškeré úpravy ovšem závisí na finančních možnostech města,“ uzavřel Gross.