„Cílovou skupinou jsou žáci osmých a devátých tříd základních škol. Navštíví firmy v našem městě, aby viděli, že moderní výroba je zajímavá, může být atraktivní a děje se často na špičkových technologiích.

Cílem je i ukázat, že technické obory mohou být zajímavé na studium i na práci,“ vysvětlil místostarosta Rožnova Jan Kučera. Ve firmách žáci získají aktuální informace, které mohou pomoci při rozhodování o budoucím povolání a při výběru střední školy.

Ve stejný den v 16 hodin se na rožnovské radnici uskuteční také vyhlášení soutěže Technický talent 2019. Soutěž je určená žákům druhého stupně, kteří byli úspěšní na technických soutěžích (například v matematice, chemii, fyzice, informatice) nebo mají mimořádné technické schopnosti a výborné studijní výsledky v technicky zaměřených předmětech.

Technický jarmark každoročně pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. Letos se uskuteční v celkem pěti městech – ve Valašském Meziříčí (9. října), Vsetíně (16. října), Uherském Hradišti (7. listopadu), Uherském Brodě (14. listopadu) a 2. října právě v Rožnově pod Radhoštěm. Jarmarků se zúčastní více než 1 500 žáků z 8. a 9. tříd základních škol, zapojí se 36 významných regionálních zaměstnavatelů a 25 středních škol.