Mluvilo se zejména o programu spolupráce v letošním roce. Na rozdíl od Rožnova jsou po komunálních volbách na Slovensku ve vedení považskobystrické radnice zcela noví představitelé, primátor Karol Janas a víceprimátor Marián Sopčák.„Na veletrhu Slovakiatour se s nimi setkala starostka Rožnova Markéta Blinková i oba místostarostové Alois Vychodil a Václav Mikušek,“ uvedl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Považská Bystrica spolupracuje s Rožnovem na pořádání kulturních i společenských akcí dlouhodobě. V poslední době se také daří získávat na ně finance z programu přeshraniční spolupráce Evropské unie. „V budoucnu chceme ještě více zdůraznit projekty s investičními záměry. Víme například o rožnovské cyklostezce a podobný projekt bychom rádi uvedli do života i u nás,“ nastínil primátor Považské Bystrice Karol Janas.

Podle starostky Rožnova Markéty Blinkové už obě města společně připravují další spolupráci. O podrobnostech jednají jejich představitelé. „Navrhovaný program spolupráce pro letošní rok má osmatřicet bodů a týká se sportovců, folklorních souborů, kroužků Střediska volného času, rožnovské základní umělecké školy i seniorů. Během roku jej zaktualizujeme s ohledem na možnosti získání dotací,“ doplnila starostka Blinková.