Není se svým názorem osamocený. „Považuji to vůči obyvatelům sídliště za nefér. Celý proces se tak podle mě zbytečně časově posune. Peníze prý na pokračování prací byly. Ale město je údajně přesunulo jinam. Nerozumím takovému postupu," vyjádřil svůj názor Valašskému deníku Bohumil Cahlík ze sídliště Pod Oborou.

Vedení radnice nespokojenost obyvatel těchto částí města vnímá.

„Je nám to líto. Ale jde o politické rozhodnutí většiny zastupitelů vycházející ze současných ekonomických možností města," konstatoval starosta Robert Stržínek (ANO).

Podle něj se zastupitelé museli rozhodnout především v tom, zda bude město pokračovat v modernizaci sídlišť, nebo se pustí do oprav škol. „Na obojí peníze v letošním rozpočtu nejsou. Přednost dostaly školy," poznamenal.

Přerušit práce na obnově uvedených sídlišť se zastupitelé rozhodli i přesto, že radnice má připravenou veškerou dokumentaci i pro další etapy modernizace sídlišť Křižná a Pod Oborou. „V letošním roce tak dokončíme na jaře první etapu. Pak práce přerušíme a pokračovat budeme nejdříve v příštím roce," poznamenal vedoucí odboru komunálních služeb valašskomeziříčské radnice Václav Chajdrna.

Pro financování investic ve školství uvolnili radní téměř 47 milionů korun. Peníze na tak dostanou základní školy Křižná a Šafaříkova, Středisko volného času Domeček a mateřské školy Štěpánov a Vyhlídka.

Představitelé škol se k rozhodnutí vyjadřovat nechtěli. „Je to citlivá záležitost. Ano. Jsem ráda, že bude škola opravena. Ale rozhodnutí o tom, že se tak stane, jsem neučinila já," vyjádřila se ředitelka Základní školy Křižná Milena Medková.