Rodina řadu měsíců odmítala podepsat kupní smlouvu na chátrající dům v Čechách s předešlým majitelem, kterým byl šéf realitní kanceláře IMBEX Marian Budinský. Dům označovali za neobyvatelný, chtěli se vrátit zpět do Vsetína. Odsud odešli předloni na podzim.

„Smlouvu na koupi nemovitosti jsme s Marianem Budinským podepsali koncem minulého roku,“ informovala vsetínská mluvčí Eva Stejskalová. Jaké další kroky bude Vsetín podnikat, aby se buď dohodnul, či rozešel s Tulejovými, to však zatím Stejskalová nechtěla specifikovat.

„Tulejovi obývají dům neoprávněně,“ tvrdí však rozhodně vsetínská mluvčí.

Právnička Tamara Vránová, která Tulejovy zastupuje, se informaci o změně majitele dozvěděla až od Deníku. Co to pro Tulejovi bude znamenat, nedokázala posoudit. „Věřím však, že si Vsetín nedovolí vyhodit rodinu s dětmi na ulici,“ řekla Vránová.

Na město Vsetín má již právnička připravenou žalobu. V ní chce žádat o to, aby Tulejům bezúročná půjčka ve výši čtyř set šedesáti tisíc korun na koupi nemovitosti zůstala, avšak již na jinou nemovitost.

Téměř půl milionu rodina získala od Vsetína před zhruba rokem a půl na koupi a drobné opravy objektu. Do Čech pod Kosířem se Tulejovi odstěhovali dobrovolně, podle všeho však nezvážili všechny důsledky přesunu a chtějí zpět.

Právnička Tulejových tvrdí, že dům v Čechách pod Kosířem je neobyvatelný. Za pravdu jí dal i stavební úřad v Kostelci na Hané, který už rozhodl o jeho demolici. Olomoucký krajský úřad však dal toto rozhodnutí přezkoumat.

„Ti lidé tam žijí bez elektřiny a v chladu, roste v nich beznaděj, u hlavy rodiny i agrese. Bojím se, aby se nestalo nějaké neštěstí,“ uvedla Vránová.