„Nově zakoupená rolba bude jezdit po trase mezi třemi obcemi. Napojí se tak na stávající rolbu, která jezdí po hřebenech Javorníků,“ řekl starosta Hovězí Antonín Koňařík.

Cílem projektu je přilákat zimní sportovce i na trasu, která byla dříve opomíjená. Jedná se o cestu z Kasáren přes Kohátku, Papajské sedlo, Zděchov, Pulčín a Hovězí.

„Dosud lidé vždy čekají na prvního běžkaře, který se odhodlá a projede stopu. Trať a její okolí je přitom krásná s příjemným a přirozeným terénem,“ přiblížil Koňařík. Cílem je podle něj to, aby byla stezka více navštěvovaná lidmi nejen z Hovězí a Huslenek, ale i vzdálenější­ho okolí.

Kromě nové rolby počítají projektanti také s pořízením šesti tabulí, které by běžkaře informovaly o tom, kde se zrovna nacházejí.

Celkové náklady projektu přesáhnou částku dva miliony čtyři sta tisíc. Pětaosmdesát procent uhradí dotace. Zbývající částku uhradí devět valašských obcí jednorázově ze svých rozpočtů. V následujících pěti letech se pak budou finančně podílet na udržování tras.