Zatím nejdůležitějším rozhodnutím nového vedení kraje pro tento rok je úhrada regulačních poplatků za pacienty ve zdravotnických zařízeních vlastněných právě krajem. Tedy v nemocnicích ve Zlíně, Kroměříži, Vsetíně a Uherském Hradišti.

„Je to podobné, jako když přispívají například Otrokovice nebo Zlín na levnější jízdné v městské hromadné dopravě na svém území. Také je to proto, aby lidé měli potřebnou službu levnější,“ vysvětlil sociálnědemokra­tický hejtman Stanislav Mišák.

Pro snadnější dostupnost, a tím i rozvoj podnikání jsou důležité několikasetmi­lionové investice do dopravní infrastruktury. Pokračovat se tak bude například v prodloužení dálnice D1. „Bude dokončena část mezi Vrchoslavicemi a Kroměříží-západ,“ řekl krajský radní Jaroslav Drozd.

V příštím roce se nebudou stavět jen silnice. Mimo jiné má začít budování koupaliště na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně, v plánu je i pokračování stavby Kongresového centra ve středu krajského města. Nové prostory hodlá postavit i zlínská univerzita, a to fakultu humanitních studií. Mělo by začít i čištění Luhačovické přehrady, aby se opět stala cílem rekreantů.

Zlínsko bude letos místem setkání vrcholných politiků. Ve druhé polovině ledna totiž budou v Luhačovicích jednat ministři práce a sociálních věcí zemí Evropské unie.

V květnu pak mohou lidé zamířit k urnám, kdy se konají volby do europarlamentu. Již 10. ledna půjdou lidé volit v nově vzniklé obci Želechovice nad Dřevnicí, aby si vybrali členy své samosprávy.

Letos se očekávají i zajímavá soudní jednání. Bude pokračovat například projednávání případu dvou zlínských strážníků, kteří mají podíl na smrti Vojtěcha Janocha. Očekává se i rozsudek nad řidičem autobusu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Ten před rokem havaroval, zranění tehdy utrpělo sedmnáct lidí.