Vsetínská rodačka, která od svých patnácti let žije v Salt Lake City ve spojených státech, má za sebou skvělou sezonu. Její vynikající forma se projevila už na podzim loňského roku, kdy se zúčastnila světového poháru a současně Jihoamerického poháru v Chile, odkud si odvezla čtyři zlaté medaile ve slalomu, obřím slalomu a super G. V únoru jela závod světového poháru ve francouzském Megeve a tam obsadila dvě první místa, a to v kategoriích obří slalom a super G, a dvě medaile – zlato a stříbro za slalom a obří slalom si odvezla také z Pece pod Sněžkou. Vyvrcholením letošní sezony však pro ni znamenalo mistrovství světa v italském Piancavallo, kde skončila druhá v super G a třetí v obřím slalomu.

Díky těmto výsledkům Dasha obsadila celkové třetí místo ve Světovém poháru a může se tak jako první česká reprezentantka v kategorii Masters radovat z křišťálového globu. „Je to bezesporu velký úspěch českého lyžování a Dasha je určitě první ženou, která v této kategorii obsadila v celkovém pořadí medailovou pozici,“ ocenil výsledky Dashi Kadulové Šimon Mastný, předseda komise Masters Svazu lyžařů České republiky.

Lyžování se Dasha začala věnovat už v dětství, na Vsetíně, i když jen rekreačnímu. Intenzivněji začala sportovat až ve Spojených státech, kde žije od poloviny osmdesátých let minulého století. „Salt Lake City je hlavním městem Utahu, kterým prochází pohoří Rocky Mountain (pohoří Cordillery), tím pádem se u nás nabízejí vynikající podmínky pro zimní a letní sporty. Při studiu na High School jsem se tedy stala členem ski klubu Cougars v Salt Lake City a v roce 1991 jsem absolvovala svůj první závod v obřím slalomu. Bylo to v Park City,“ zavzpomínala o svých sportovních začátcích Dasha Kadulová.