V sobotu večer se pak ve Valašské Polance uskuteční rockový koncert na podporu nemocného devítiletého Matýska z Polanky (Matýsek bojoval s nádorem mozku. A změnil se mu život) . V neděli opět v Rožnově mohou zájemci navštívit odpolední lekce jógy. Jejich výtěžek pomůže manželům Malinovým z Horní Bečvy, kteří přišli o dům a majetek při březnovém ničivém požáru.

První z benefičních akcí pořádá dnes na rožnovském náměstí Občanské sdružení Move s podporou města Rožnov a Domova Kamarád, kterému připadne výtěžek. „Ve čtvrtek i v pátek se po městě pohybují čtyři dvojice studentů s uzavřenými kasičkami, kteří vybírají příspěvky," přiblížil za pořadatele akce Aleš Kolmačka.

Páteční exhibice na Masarykově náměstí má za cíl představit nejen Domov Kamarád, ale také přiblížit veřejnosti některé extrémní sporty. Na programu budou od 13:30 hodin atraktivní ukázky jízdy na překážkách na BMX kolech, koloběžce a skateboardech, dále taneční vystoupení skupiny Heart2beat. „Na skateboardech se představí třeba Rožnovan Ondra Filípek či Ivo Prášek. Oba patří do české špičky. Bohaté zkušenosti má také Ondra Kubíček, který předvede jízdu na kole," uvedl Aleš Kolmačka.

Diváci budou mít také možnost sportovní pomůcky si zapůjčit a vyzkoušet. Freestylová exhibice je pořádána také na podporu vybudování skateparku v Rožnově pod Radhoštěm.

O den později se na tanečním kole ve Valašské Polance představí čtveřice rockových kapel. Přehlídku zahájí Stram, poté vystoupí formace Rasken, S.P.O.K.E.N. a Vyhoď blinkr. „Výtěžek z akce půjde pro potřeby malého Matýska z Valašské Polanky. To znamená peníze ze vstupného i tržba z prodeje občerstvení," uvedl pořadatel akce Jaromír Polanský, který s nápadem uskutečnění benefiční akce přišel.

Prozradil, že ceny budou lidové, například základní vstupné pro návštěvníky bylo stanoveno na 50 korun. „Kdo ale bude chtít připlatit a touto formou akci podpořit, tomu se samozřejmě meze nekladou," dodal Polanský.

Matějovi ve čtyřech letech lékaři zjistili mozkový nádor velikosti tenisového míčku a tím začal pro chlapce a jeho rodinu kolotoč náročných operací a pobytů v nemocnici.

Po první z operací zůstal Matěj ochrnutý na levou polovinu těla, následovaly další tři náročné operace a nespočet menších operačních zákroků. Poctivým, často bolestivým cvičením a rehabilitacemi dosáhl Matěj toho, že v současnosti dokáže s dopomocí ujít i několik desítek metrů. Bohužel je ale také částečně nevidomý a doživotně závislý na lécích a tedy i na neustálé pomoci a péči svých nejbližších.

Rocková benefice začíná v Polance o půl osmé večer. Program by podle plánu měl trvat až do půl třetí ráno.

Třetí z benefičních akcí se koná v neděli odpoledne před arkádou Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. Na své si přijdou zejména příznivci jógy. Bude pro ně připravený program sestavený z různorodých lekcí s lektorkami Hanou, Lucií, Terezou, Janou a Janou. Cena každé padesátiminutové lekce je minimálně 100 korun. Cvičební podložku si musí každý přinést vlastní.

Výtěžek akce získají manželé Pavla a Ladislav Malinovi z Horní Bečvy, kteří se ocitli v nezáviděníhodné situaci. Dřevěný dům, ve kterém bydleli posledních deset let, v březnu týdne zničil požár. Malinovi jen díky velkému štěstí unikli před živlem do bezpečí bez větší újmy na zdraví. Přišli však o střechu nad hlavou, veškeré vybavení i oblečení.

Benefiční neděle s jógou se uskuteční od 13 do 18 hodin.