Obecní silnici, která ústí v hlavní tah, totiž křižuje železniční přejezd. Problém je v tom, že aby šoféři viděli, jestli mohou bezpečně odbočit, musejí zastavit na kolejích. A vystavují se tak riziku srážky s vlakem.

Místní šoféři na problém upozorňují už dlouho. „O špatném a téměř neřešitelném stavu výjezdu se mluví desítky let. Jde totiž o to, že ať uděláte cokoli, vždy v podstatě porušujete vyhlášku,“ postěžoval si například Pavel Trčka ze Zašové s tím, že na kolejišti musí mnohdy trávit i několik minut.

O problému vědí také policisté. „Ten výjezd je skutečně problematický, řidiči tam mají špatný rozhled,“ potvrdil rožnovský policista Andrzej Sikora.

V těchto místech se navíc v současné době opravují koleje, které poškodila nedávná povodeň. Situace se tedy ještě více zkomplikovala.

Vedení obce kvůli tomu oslovila Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Správce silnice však nebezpečnou situaci v Zašové prý v blízké době řešit nebude. „S ničím takovým nepočítáme,“ uvedl mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota.

Zastupitelé obce ale chtějí řidičům zajistit bezpečnost. Proto zvažovali nejrůznější varianty.

Například kruhový objezd, posunutí koleje, umístění semaforů nebo odbočovací pruh.

Žádné z těchto řešení ale zatím nepřipadá v úvahu. „Silnice je omezena z jedné strany dráhou, z druhé rodinnými domky. Proto se zde nedá vytvořit odbočovací pruh, který je nutný pro instalaci semaforu, řekla starostka Zašové Anna Mikošková.

V současné době starostka jedná také se Správou železniční dopravní cesty. V tomto případě se setkala s vůlí situaci řešit.

LENKA ORÁLKOVÁ