V centru města se mění směr dopravního provozu. Podle rožnovské radnice je to reakce na požadavky, které vzešly od místních občanů. „Směr dopravy v Nerudově ulici se po třech letech vrátí do původního stavu. Současně bude znovu otevřen průjezd z náměstí Míru na Masarykovo náměstí,“ informovala mluvčí města Petra Graclíková s tím, že dopravní přeznačení má proběhnout právě v příštím týdnu.

Změna směru dopravy se týká ulice Nerudova, do které se nyní bude najíždět z ulice Palackého a řidiči projedou kolem hotelu AGH a ČSOB na Masarykovo náměstí. Současně se opět otevře průjezd kolem pošty, tedy z náměstí Míru na hlavní rožnovské náměstí.

Doposud byl provoz dopravy na ulici Nerudova v opačném směru a průjezd na náměstí od pošty byl uzavřený. „Věřím, že tuto změnu ocení nejen občané, kteří zde běžné projíždí, ale také firmy, které se zde setkávaly s problémy při zásobování svých prodejen. Prosím tedy řidiče, aby opravdu dbali na dopravní značení a dávali si pozor, než si na změnu opět všichni zvykneme,“ dodal místostarosta Rožnova Tomáš Gross.