„Náklady činí zhruba šedesát milionů korun,“ řekl Rostislav Vacula ze zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle jeho informací se ještě do konce roku uskuteční také oprava úseku Valašská Polanka - Pozděchov na silnici první třídy 49.

Práce ovšem značně komplikují dopravu a nespokojených řidičů přibývá. „V koloně jsem uvíznul už třikrát. Jednou jsem čekal dokonce více než hodinu. Opravdu už se těším, až budou opravy hotové,“ postěžoval si Lukáš Malík, který do Vsetína dojíždí z Karolinky.

Silnice s označením I/57 vede od polských hranic přes Krnov, Opavu, Nový Jičín, Valašské Meziříčí a Vsetín na Slovensko. Komunikace tak trpí intenzivní tranzitní dopravou, časté jsou například vyjeté koleje. Na území Zlínského kraje letos stavbaři opraví úseky mezi Vsetínem a Leskovcem, Lužnou a Lidečkem a také Horní Lidčí a Valašskými Příkazy.

Silnice I/57 patří k nejdůležitějším komunikacím ve Zlínském kraji. Největší problémy jsou v současnosti hlavně mezi Valašským Meziříčím a Vsetínem. ŘSD zde proto v roce 2005 zahájilo práce na výstavbě nové čtyřproudé komunikace, která v budoucnu obě města propojí. První část silnice, od Vsetína po obec Jablůnka, bude motoristům sloužit v roce 2009.