Zařízení a provozovny pro výchovu a vzdělávání na území Zlínského kraje by měly své žáky a studenty nechat po maximální inkubační dobu (14 dní po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výuky, přičemž je jejich nepřítomnost z epidemiologických důvodů omluvena.

Online reportáž

„Na základě doporučení krajské hygienické stanice jsme vyzvali ředitele škol, aby se dohodli s rodiči, že děti, které se vrátily z rizikových oblastí, zůstanou s omluvenou docházkou doma ve dvoutýdenní karanténě,“ potvrdil starosta Jiří Růžička.

Výzva platí také pro pedagogy.

Místostarosta Vsetína Tomáš Pifka, který má na starosti právě školství, dodal, že se radnice do škol zajistila ochranné roušky.

„Primárně jsou určené kantorům. Zejména pak těm starším, protože právě u starších lidí jsou následky onemocnění koronavirem nejdramatičtější,“ řekl Tomáš Pifka.

Výzvu, aby děti, vracející se z oblastí zasažených koronavirem, zůstaly ve čtrnáctidenní domácí karanténě, směřovala školským a vzdělávacím zařízením přímo také krajská hygienická stanice.

„Obdobně je třeba přistupovat i k účasti na pobytových akcích různých typů jako lyžařský výcvik, ozdravný pobyt a podobně,“ uvedla ředitelka krajské hygienické stanice Eva Sedláčková.

Opatření k zabránění rozšíření epidemie koronaviru zavádí vůči svým zaměstnancům také radnice.

„Zaměstnanci, kteří se aktuálně vracejí z dovolené v zahraničí, jsou povinni ještě před nástupem do zaměstnání konzultovat svůj zdravotní stav s krajskou hygienickou stanicí na linkách 724 221 953 nebo 577 006 759 konzultovat svůj zdravotní stav s krajskou hygienickou stanicí, která jim může nařídit karanténu,“ informoval starosta Jiří Růžička.

Dodal, že přísnější hygienická opatření jsou zavedená i na radnici samotné.

V České republice potvrdily testy nákazu koronavirem prozatím u patnácti lidí. Klinické příznaky onemocnění se mohou objevit v různé míře, kterou však lze jen stěží odlišit od běžného respiračního onemocnění.

Inkubační doba trvá minimálně 14 dnů.

Co je koronavirus?Zdroj: Deník

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník