Na značku Zimní výbava narazí řidiči pouze při cestě z Valašské Bystřice do Rožnova pod Radhoštěm. Označuje také navazující silnici od obce Vidče. „Úsek silnice s povinnou zimní výbavou mezi Rožnovem a Bystřicí je dlouhý asi čtyři kilometry, silnice od Vidče je dlouhá téměř tři kilometry,“ upřesnil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Doplnil, že značka předepisuje zejména zimní pneumatiky na hnacích nápravách se vzorkem hlubokým nejméně šest milimetrů a platí od začátku listopadu do konce března.

Při cestě do horských oblastí Valašska řidiči narazí na další označení, Sněhové řetězy. „Přikazuje řidiči vozu o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových řetězů na nejméně dvě hnací kola,“ vysvětlil Cekota s tím, že značku zpravidla doprovází tabulka s dodatkem Při souvislé sněhové vrstvě.

Na Valašsku motoristé toto označení potkají při cestě z Hošťálkové přes Troják, z Velkých Karlovic přes Soláň do Hutiska-Solance, Velkých Karlovic na Beskyd, do Velké Lhoty, na Dušné při cestě ze Vsetína do Malé Bystřice, do Pulčína, z Prostřední Bečvy na Pustevny a z Vidče do Rožnova pod Radhoštěm.

Obě uvedená dopravní značení jsou příkazovými značkami. „Jejich nerespektováním se řidič vystavuje nebezpečí pokuty až dva tisíce korun a připsání jednoho bodu,“ doplnila policejní mluvčí Lenka Javorková.