Nové Stezky portáše Maliny připomínají slavnou tradici portášů, strážců hor a hranic v Beskydech. Portáši výborně znali hory a přírodu. Návštěvníci si při procházce po vytyčených trasách a plnění úkolů ověří, jestli by i oni se svými znalostmi obstáli, a rozšíří si povědomí o zvířatech a rostlinách CHKO Beskydy.

Obě stezky začínají i končí na úpatí sjezdovky Razula u Bistra Razula, kde se nachází i menší herní zóna pro děti a od července zde bude i půjčovna elektrokol.

Stezka portáše Maliny s QR kódy byla vytvořena pro milovníky trendových aplikací, které využívají k turistickým výletům nápovědu QR kódů. Ty ukáží správný směr a nabídnou řadu otázek a úkolů přímo v mobilním telefonu. Trasa vede málo známými lesními cestami údolí Léskové na vrch sjezdovky Razula.

Stezka portáše Maliny za lesní zvěří je pak určena těm, kteří preferují naučné stezky přibližující zajímavosti přírody prostřednictvím infotabulí a interaktivních prvků. Trasa vede po sjezdovce Razula. Děti na ní budou například počítat letokruhy, poznávat stopy zvířat nebo hledat skrýš pašeráka.

Areál zámku Lešna u Valašského Meziříčí bude v neděli 13. června 2021 od 14 hodin patřit tradičním Loveckým slavnostem. Ilustrační foto.
Sokolníci, psovodi i dobroty. Zámek Lešná zaplní Lovecké slavnosti

Stezky se na vrchu sjezdovky potkávají, turisté tak obě mohou projít během jednoho výletu. Z vrcholu Razuly se nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na okolní malebnou krajinu a údolí Léskové.

Resort Valachy se budování turistických tras a naučných stezek věnuje již řadu let. Velmi oblíbená je Kulíškova naučná stezka u hotelu Horal nebo Fotostezka Valachy, která přibližuje fotogenická místa a doporučuje způsob jejich zvěčnění. Loni přibyla zábavná Stezka valašských strašidel u hotelu Lanterna.

Sportovci vyhledávají Turistické okruhy Resortu Valachy vhodné pro běhání, nordic walking i kratší výlety na kole. U rodin se školáky je populární trasa Hledej poklad na Razule, na níž děti plní úkoly a sbírají tak čísla do tajného kódu, s nímž v cíli otevřou schránku s pokladem. Tuto trasu Resort Valachy letos inovoval, nově vede k Pralesu Razula a legendárnímu stoletému buku na Bařince.

Pro hosty letních dovolených připravuje Resort Valachy i další zajímavé aktivity: hosté hotelů Lanterna a Horal mohou využít volný vstup do Wellness Horal, saunové rituály, zábavnou výuku golfu, lekce jógy a aquafitness, pikniky, táboráky, dětské animační programy či volný vstup do zábavního parku v Bílé. 

Naučné stezky a turistické trasy Resortu Valachy

· Stezka portáše Maliny s QR kódy (3 km) NOVINKA 2021

· Stezka portáše Maliny za lesní zvěří (1 km) NOVINKA 2021

· Hledej poklad na Razule (6 – 9 km)

· Kulíškova naučná stezka (2,5 km)

· Fotostezka Valachy (6 km)

· Turistické okruhy Resortu Valachy (7 – 12 km)

· Stezka valašských strašidel (500 m)