Většina z nich souhlasila s rozšířením parkovacích ploch, vyvýšením křižovatek i vybudováním vodního prvku u prodejny potravin. Ne všichni obyvatelé sídliště jsou ale projektem nadšeni. Existuje dokonce protestní petice. Radnice nicméně rekonstrukcu připravuje, v současné době běží územní a stavební řízení.

„Vše jde podle plánu,“ tvrdí mluvčí radnice Jana Raszková.

Parkování na úkor zeleně

Část obyvatel s formou regenerace sídliště nesouhlasí. Když Vsetín přišel v roce 2021 s projektovou dokumentací, byl na protest ustaven petiční výbor Za zelené Rybníky. Petice nabrala 280 podpisů.

Zdejším občanům nejvíce vadí „betonování“ sídliště kvůli parkovacím místům a ztráta zeleně. Když město poslalo projekt ke stavebnímu řízení, někteří z obyvatel se odvolali proti vydání územního rozhodnutí ke Zlínskému kraji. Jednou z nespokojených byla i Andrea Chrobáková.

Autobusová zastávka na ulici 4. května ve Vsetíně projde v roce 2024 obnovou. Spolu s ní také další čtyři zastávky na území města.
Radnice ve Vsetíně nechá opravit pět autobusových zastávek. Zaplatí 2,5 milionu

„Napadla jsem závazné stanovisko Krajské hygienické stanice, kde se pravilo, že podmínky v okolí Konečné ulice se stavbou nezhorší, což je absurdní,“ říká obyvatelka Rybníků. Podle jejích slov chybí při řešení revitalizace dobrá vůle, a to hlavně ze strany radnice.

„Celá revitalizace je od začátku slabě a neochotně komunikována, jen v mezích nezbytných náležitostí. Radnice se cítí pod tlakem občanů, které nevnímá jako partnery v diskusi, ale bohužel jako zdroje potíží,“ myslí si Andrea Chrobáková.

Představitelé Vsetína dali obyvatelům prostor vyjádřit se v březnové anketě. Podle města má projekt podporu místních a běží tak, jak má.

„Územní řízení dále probíhá,“ sdělila mluvčí radnice.

Zda nakonec regenerace proběhne a zda s ní budou obyvatelé sídliště spokojeni, bude Deník sledovat.