V ředitelském křesle nahradí Jiřího Haase, který k poslednímu březnu odešel do penze.

O Půčkově jmenování do čela Muzea, které je příspěvkovou organizací Zlínského kraje, rozhodli na konci června krajští radní. „Milan Půček úspěšně absolvoval výběrové řízení na ředitelský post, do kterého se přihlásilo celkem dvanáct uchazečů,“ informovala mluvčí krajského úřadu ve Zlíně Helena Mráčková.

Milan Půček prozatím stále působí v Praze na ministerstvu pro místní rozvoj. K nástupu do nové funkce už je ale podle svých slov připraven. „Ještě nemám v ruce oficiální jmenování od hejtmana Zlínského kraje, ale to už by měla být jen formalita,“ přiblížil Půček.

Jasno má budoucí ředitel také v tom, jakým směrem chce muzeum směřovat. Jaké konkrétní kroky v nové funkci podnikne nejdříve, však zatím prozradit nechtěl. „Mám svou vizi, kterou jsem si promyslel, ale mluvit o ní v tuto chvíli by bylo předčasné,“ řekl Půček.

Jak uvedl, nejprve ji musí důkladně probrat se současnými pracovníky muzea. „V každém případě chci navázat a pokračovat ve všem dobrém, co udělal můj předchůdce Jiří Haas,“ přislíbil budoucí ředitel.