„Po téměř šestnácti letech jsem dospěl knázoru, že je třeba změnit místo. Tento post není ztěch, kde by člověk vydržel do důchodu,“ prohlásil osmačtyřicetiletý Petr Mikliš, jenž patří k nejdéle sloužícím ředitelům městské policie vrepublice. „Cítím se unaven. Člověk je v této funkci pod trvalým tlakem vedení města, veřejnosti i samotných strážníků, přitom jeho práce bývá málokdy hodnocena kladně,“ dodal.

O své budoucnosti má odcházející ředitel vcelku jasno. Blíže o ní ale mluvit nechce. „Mám nabídku, která je mé dosavadní práci hodně blízká. Pokud se dohodneme, zůstanu vkontaktu svedením města i se strážníky městské policie,“ naznačil Petr Mikliš.

Vedení radnice jeho rezignaci přijalo. „Na uvolněné místo vyhlásíme výběrové řízení,“ uvedla místostarostka Dagmar Lacinová (ČSSD).

Vposledních třech letech došlo kzemětřesení na postech ředitelů městských strážníků také vRožnově pod Radhoštěm a Vsetíně. VRožnově nejprve vystřídal dlouholetého šéfa Městské policie Ladislava Porubu Daniel Vašut. Příchodem nového vedení radnice se ovšem musel nový ředitel znovu přihlásit do výběrového řízení. Svou pozici nakonec obhájil.

Ve Vsetíně zase vminulém roce přišel na místo Zdenka Kamelandra Nikolaj Martinák.