Permanentky do spolupracujících areálů mohou získat lyžaři, kteří od ledna do konce března spojí návštěvu Beskyd s ubytováním v některém z hotelů Resortu Valachy. „Lyžaře a snowboardisty málokdy baví trávit více dnů na jednom místě. Díky tomuto propojení nemusí mít obavy z jednotvárnosti nebo nedostatku sněhu," vysvětlil šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

Valašský skipas?

Zmíněná spolupráce je zároveň předzvěstí rozsáhlejšího projektu společného skipasu rodícího se na Valašsku. Kromě Razuly a Kohútky se do něj mají zařadit i další lyžařská centra regionu.

Výhodné je společné „vstupné" do areálů i jejich dostupnost. Bílá, Kohútka a Razula jsou od sebe vzdáleny jen zhruba dvacet minut jízdy autem. Pro nadcházející sezonu navíc nebude nouze o zajímavé novinky. „Pro nadcházející zimní sezonu chystáme pro návštěvníky osvětlenou ledovou plochu, osvětlený běžecký okruh v délce dva kilometry a nový lyžařský talířový vlek pro děti," nastínil šéf Ski areálu Bílá Jaroslav Vrzgula.

Bezplatný internet

Atrakce doplňující sjezdovky nabízí také Ski centrum Ko-hútka. „Letos jsme dokončili multifunkční sportoviště, které bude za příznivých podmínek sloužit jako kluziště," popsal předseda představenstva Ski centra Kohútka Miroslav Maczko. Díky novému informačnímu systému navíc celý areál pokryje bezplatný internetový signál. Přibudou také nové digitální kamery a meteostanice.

Získané informace si lidé prohlédnou na velkoplošném panelu na hlavním parkovišti. „Pro zkrácení doby odbavení otevíráme třetí pokladnu, navýšili jsme také počet parkovacích míst," dodal Maczko.

Ve Ski areálu Razula pak zimní pobyt zpestří například sáňkařská louka či snowpark pro segway.