„Chceme, aby (zastávky) pěkně vypadaly, a především zajišťovaly cestujícím komfort odpovídající standardům dnešní doby,“ uvedl místostarosta Jiří Růžička s tím, modernizaci autobusových zastávek se město věnujeme průběžně už delší dobu.

Během letošního jara obnova pokračuje na dalších pěti místech, přičemž některé zastávky budou osazeny pouze přístřešky, u některých přibudou také bočnice.

„Při volbě typu přístřešku vycházíme z prostorových možností v daném místě,“ vysvětlil místostarosta Růžička.

Na „staré“ výpadovce k Valašskému Meziříčí je v plánu výměna zchátralých přístřešků zastávek 4. května, Lázky a Vesník. Na protějších stranách vymění řemeslníci označníky.

Auto ve Vsetíně vrazilo do sloupu elektrického vedení. Posádka se zranila.
Auto ve Vsetíně vrazilo do sloupu elektrického vedení. Posádka se zranila

Nový přístřešek se bude instalovat na zastávce Průmyslová zóna I, a to ve směru do centra města. I zde bude na protější straně vyměněn označník.

Pátou zastávkou, kterou čeká obnova, je ta v dolní části Semetína nesoucí název Bike aréna. Tamní starý přístřešek bude nahrazen novým.

Podle místostarosty Růžičky spočívají stavební úpravy v odstranění stávajících přístřešků, rozebrání dlažeb, montáži základů pro nové přístřešky, označníky a odpadkové koše, jakož i v jejich instalaci, a na závěr ve vybudování nových povrchů.

„Úpravy na výše uvedených místech, které provede společnost JASY, už započaly a včetně instalace přístřešků, kterou provádí společnost mmcité, potrvají zhruba do poloviny května,“ doplnil Růžička. Radnice už nyní administrativně připravuje modernizaci dalších zastávek na území Vsetína, která přijde na řadu nejspíše v příštím roce.