Přibližně tolik, kolik radnice rozdělí na sport a kulturu. Není proto divu, že města zvažují, zda potřebují tolik zaměstnanců, kolik jich mají na výplatních listinách. A organizují profesní audity.

Například ve Vsetíně musejí v následujících třech měsících obhájit svou pozici na městském úřadě všichni šéfové odborů. „Chceme zvýšit kvalitu práce, hledat rezervy a snížit náklady," vysvětlila vsetínská starostka Iveta Táborská.

Vedoucí odborů při takzvaných rekonkurzech, jak tomu na radnici říkají, představí svou práci, zdůrazní úspěchy, ale musí se zmínit také o slabinách.

„Probereme role stěžejních pracovníků a jejich perspektivu pro další využití v rámci úřadu," přiblížil tajemník vsetínské radnice Radomír Zimek.

Šéfy odborů ohodnotí starostka, tajemník, který je jejich přímý nadřízený, manažer kvality řízení lidských zdrojů a místostarosta, do jehož kompetence příslušný odbor spadá.

Řadové zaměstnance ve Vsetíně hodnotili už předloni a loni. Úředníci tehdy museli podrobně vypsat, jak tráví pracovní dobu, co přesně dělají a jak dlouho. „Tehdy jsme propustili třicet lidí najednou," vypočítal Zimek.

Profesní audit se konal také ve Valašském Meziříčí.

Radnice zjišťovala, nakolik úředníci pracují efektivně. A také se ptala obyvatel města, jaké problémy je trápí. Tak zjistila, kde by mohla ušetřit. „Kromě toho jsme zapojeni do Benchmarkingové iniciativy, neformálního sdružení obcí s cílem zvyšovat kvalitu prostřednictvím výměny dobrých praxí," vysvětlila mluvčí Valašského Meziříčí Renata Votrubová.

Benchmarking umožňuje radnicím přístup do databázové aplikace a k datům, výsledkům porovnávání a nejlepším praktickým zkušenostem.

Radnice sice nepropouštěla, nicméně za úředníky, kteřé odejdou do důchodu, nebo si najdou nové místo, nepřibírá. „V listopadu nás čeká to, co Vsetín zahájil na jaře, a to hodnocení vedoucích odborů. „Nejde o to, abychom někoho propustili, jde nám o zefektivnění práce na úřadu," připomněla Votrubová.

V Rožnově pod Radhoštěm profesní audit zaměstnanců dosud nedělali, město je ale stejně jako Valašské Meziříčí zapojeno do benchmarkingu. „Práci vedoucích pracovníků tedy mapujeme takto. A také jsme nastavili i vnitřní kontrolní mechanismus, co čtrnáct dnů jsou na poradách šéfů odborů s tajemníkem kontrolovány úkoly a jejich plnění," vysvětlil mluvčí města Tomáš Gross. Tamní radnice zatím ve velkém nepropouštěla. „Za úředníky, kteří odcházejí do důchodu, ale nepřijímáme nové lidi. Stav se tak postupně snižuje," upozornil Gross.