Ve Valašském Meziříčí přibyly v těchto dnech k původním dvěma nové radary u silnic nižších tříd v místních částech Krhová a Poličná. „Oba jsme nechali umístit při vjezdu do obce. Řidiče by měly upozornit, aby při vjezdu do zastavěného území snížili rychlost,“ řekl Václav Chajdrna, vedoucí odboru komunálních služeb městského úřadu.

Jak uvedl tiskový mluvčí radnice Josef Beneš, pořízení nových radarů přišlo město na sto padesát tisíc korun. Zbývající dva jsou instalovány na silničním průtahu městem a na neméně rušné Rožnovské ulici se čtyřmi přechody pro chodce. „Vzhledem k tomu, že přispívají k bezpečnosti především chodců a cyklistů, budeme usilovat o zařazení prostředků na nákup dalších přístrojů do rozpočtu na příští rok,“ konstatoval Václav Chajdrna.

S radary, kontrolujícími rychlost projíždějících vozidel v obci, jsou spokojeni navíc samotní řidiči. „Teď, když jedu přes Huslenky, pokaždé se snažím jet předepsanou rychlostí. Aspoň vidím, jak blbě ukazuje můj tachometr,“ uvedl jeden ze zdejších řidičů. Umístění radaru v sousedství zdejší základní školy oceňují také rodiče a učitelé zdejších dětí.

Zhruba čtvrt roku informují řidiče o rychlosti vozidla také dva preventivní radary v obci Hovězí.
„Jsme rádi, že je tady máme nainstalovány. Jenom nás mrzí, že řada řidičů i tak předepsanou rychlost nerespektuje. Tyto radary problém nevyřeší, všechno záleží na lidech. Přesto je to ale krůček dopředu,“ uvedl místostarosta Josef Zvěřina.