Přesunuli se na cyklostezky, kde dohlížejí na nový nešvar, který se zejména v období letních prázdnin nebezpečně rozmáhá. Je to vysoká rychlost, kterou se na trasách prohánějí in-line bruslaři.

Policisté i strážníci městských policií proto přesunuli radary pro měření rychlosti ze silnic pro motorová vozidla právě na cyklostezky. „In-line bruslař je podle zákona považován za chodce. Na cyklostezce se tak může pohybovat maximální rychlostí šest kilometrů za hodinu," upozornil Lubomír Adámek, vedoucí dopravního inspektorátu ve Vsetíně.

O této skutečnosti však spousta „inlajnistů" vůbec nemá potuchy. Nepomohla ani osvětová kampaň Besipu, který u stezek zřídil informační stánky. „Bruslaři vždy jen kolem rychle prosviští, užívají si adrenalinu z rychlé jízdy a na osvětu nám kašlou," pokrčil rameny Zdeněk Patík, krajský koordinátor Besipu. Nejednoho bruslaře už proto překvapila vztyčená červená plácačka a následně neplánovaný finanční výdaj za překročení povolené rychlosti.

S postupem policie ovšem nesouhlasí restauratéři. „Přicházíme o tržby. Inlajnisty, kteří k nám jezdívali s plnou peněženkou na pivečko a něco dobrého, teď stihnou zkasírovat policisté dříve, než k nám dorazí," zlobil se hospodský Tomáš Soudek.

Text se nezakládá na pravdě