Majitel hotelu, který se domnívá, že incident zrežírovala konkurence, dokonce nabídl za informace vedoucí k odhalení původce útoku finanční odměnu padesát tisíc korun.

Událostí se stále zabývají rožnovští policisté. Vyšetřování však prozatím žádné ovoce nepřineslo. „Stále se prověřují veškeré okolnosti případu. Prozatím jsme jej však stále nekvalifikovali ani jako přestupek ani jako trestný čin,“ uvedla včera vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Pracovníci hotelu zatím nadále sčítají škody, které po sobě kyselina máselná zanechala.

„Nepříjemný zápach nadále přetrvává, přestože jsme již povolali i profesionální čistící firmy,“ vylíčil majitel hotelu Eroplán Hans Jürgen Beck.

Ten hned po útoku spočítal prvotní způsobené škody včetně ušlého zisku na sto padesát tisíc korun. Číslo ale zřejmě zdaleka nebude konečné.
„Obávám se totiž, že budeme co nejdříve nuceni vyměnit koberce v celé zasažené hotelové části,“ poznamenal Beck.

Zápach přetrvává už přes měsíc

Štiplavý pach linoucí se chodbami hotelu zaznamenala dvacátého pátého ledna ráno recepční a hned uvědomila vedení.

„Pokojská později nalezla v prvním patře jeden a půl litrovou PET láhev s neznámou tekutinou. Stejnou látkou byl politý také koberec a sedačka v patře,“ připomněl lednové události Beck.

Látku si převzali hasiči, kteří ji předali ke zkoumání pracovníkům laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm. Později vyšlo najevo, že láhev obsahovala kyselinu máselnou, která sice není životu nebezpečná, ale při vysoké koncentraci může vyvolat zvracení či bolesti hlavy.

Vedení Eroplánu se domnívá, že za zákeřným útokem stojí konkurence.

K odhalení člověka, který do hotelu láhev se smrdutou kyselinou přinesl, by mohla dopomoci i fotografie z kamerového systému, který je v hotelu nainstalován.

„Je na ní zachycen člověk, který se pravděpodobně v kritických okamžicích v hotelu pohyboval. Mohl by být důležitým svědkem,“ mínil majitel.