Tři umělci se měli hned ráno pustit do výroby ledových monumentů. Silný vítr jim však ještě v poledne nedovolil s prací začít. Ale ačkoliv bylo na Pustevnách počasí pod psa, návštěvníci se škrábali do zledovatělého kopce již od rána.

Zvědavci, kteří chtěli v sobotu dopoledne vidět ledové království, však měli možnost zhlédnout pouze dvě sochy. „Během tohoto víkendu mělo vzniknout minimálně pět ledových soch," prozradila tisková mluvčí Barbora Šindelková. Opak byla ale pravdou.

Sochařům nevadily ani tak plusové teploty, jako silný vítr, který místy dosahoval až ke 110 km/h. Ten jim bránil v práci. „S ledem je práce o něco jednodušší než se sněhem, protože ledové kvádry jsou nachlazené na teplotu minus pětadvacet stupňů," vysvětlila Šindelková.

Umělci se i přes nepříznivé počasí snažili na sochách pracovat. „Měly by vzniknout zatím alespoň dvě sochy na téma pohádkové postavy. V tomto duchu jsme chtěli celou galerii vést," podotkla mluvčí.

Pořadatelé předpřipravili dvě ledové sochy již v pátek. „Právě kvůli návštěvníkům, kteří přijdou v sobotu dopoledně. proto, aby se měli na co dívat," dodala.

Jednou z nich byla ledová veverka, druhou ledový trůn. Právě ten sklidil u návštěvníků největší obdiv. „Na trůnu jsem se vyfotila, i když mám teď mokrý zadek, protože už začíná trochu tát," prozradila Barbora Daňová, která přijela na Pustevny s dětmi.

Pohádkové království z ledu na Pustevnách bude k vidění ještě příští víkend, kdy by se snad mělo ochladit a k vidění by mělo být soch více.

Související Tvorbu ledových soch komplikuje na Pustevnách silný vítr