Ledové sochy na Pustevnách jsou vyhledávanou událostí, kterou si každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků. Také letos se příchozí mohou těšit na křišťálově ledovou výstavu – tentokrát na téma znamení zvěrokruhu a vesmír.

Ze čtyřiceti tun ledu ji tvoří tým zkušených umělců z České republiky i Slovenska složený z Mariana Maršálka, Igora Kučery, Filipa Lyska, Václava Lemona, Alberta Šimráka, Romana Mikuše a Ondřeje Procházky.

„Jsou opravdovými profesionály v oboru, kteří se mohou pyšnit několika vítězstvími na mezinárodních ledových soutěžích, účastí v zahraniční jako je USA, Polsko či Německo,“ připomínají pořadatelé.

Pustevny v sobotu 8. ledna 2022
Na Pustevnách to opět žilo. Sníh a Radhošť přilákal nadšené výletníky

Dvojice stanů s ledovou galerií se veřejnosti poprvé otevře tuto sobotu 15. ledna. Přístupné pak budou denně od 9 do 16.30 hodin vždy skupinám po maximálně dvaceti lidech. Toto omezení si žádají protiepidemická opatření a také samotný charakter výstavy, kdy je potřeba ve stanech udržovat nízkou teplotu.

Festival ledových soch na Pustevnách letos podpořil také Zlínský kraj. O příspěvku ve výši 100 tisíc korun rozhodli krajští radní. Dotace je určená na odměny řezbářům za vytvoření ledových soch.

„Festival ledových soch je akce s dlouholetou tradicí, na Pustevnách se koná už od roku 2000. Rozhodli jsme se jej podpořit, neboť jde o jedinečnou akci svého druhu, na níž mohou návštěvníci obdivovat při práci umělecké řezbáře z České i Slovenské republiky, kteří patří k nejlepším ve svém oboru,“ vysvětlil Lubomír Traub, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro oblast cestovního ruchu.