V období dovolených totiž jeho služeb využívají kromě stálých nocležníků především psí hoteloví hosté, jejichž majitelé si vyrazili za letním odpočinkem.
„Poptávka je však často vyšší než kapacita útulku a jeho pracovníci tak musí zájemce o tuto službu odmítat,“ upozornila mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Rezervace míst už od února

„Často se stává, že majitelé psa nám zatelefonují tři dny dopředu a to už je většinou pozdě,“ řekl Jakub Hába, vedoucí útulku.
Zařízení totiž může kvůli své kapacitě přijmout maximálně devět hostů. „Proto je potřeba, aby nám zájemci o tuto službu dali aspoň měsíc dopředu vědět. Někteří majitelé jsou si toho vědomi a rezervují si místo už od února,“ upozornil Hába.

Ceny? Od padesáti korun za den

Obrovský zájem o tuto službu souvisí nejen s příznivou cenou, která se pohybuje od 50 do 80 korun za den podle váhové kategorie, ale také s její kvalitou. „Pejskové u nás mají k dispozici i výběh, takže pokud se snášejí s ostatními psy, pouštíme jich i více najednou, aby si mohli pohrát,“ přiblížil vedoucí útulku. Dobře je však postaráno i o problémové pejsky.

Do výběhu samotné

„Uvědomujeme si, že jejich agresivita často souvisí se stresem, který prožívají při příjezdu k nám. Do výběhu je proto pouštíme samotné a čistění kotce a doplnění žrádla provádíme bez jejich přítomnosti,“ vysvětlil Jakub Hába. Hoteloví hosté netrpí ani velkými vedry.

„Od loňského roku máme na útulku novou dřevěnou střechu, která teď našim klientům poskytuje mnohem větší komfort než původní eternitová a i při těchto vedrech je v kotcích docela příjemně,“ dodal vedoucí útulku. Městský zvířecí útulek pojme zhruba šestadvacet psů, dvě třetiny kapacity však plní odchycená zvířata. Některá z nich si vyzvednou jejich majitelé a zhruba čtyřicet procent odchází k náhradnímu „páníčkovi“.

Zařízení, které se v současné době stará také o morčata, andulky a želvu nádhernou, provozuje příspěvková organizace města Vsetína - Technické služby Vsetín. Jeho roční provoz stojí podle údajů radnice zhruba osm set tisíc korun.