„Je to téměř polovina z celkového rozpočtu na dokumentaci. Příspěvek nám poskytl Zlínský kraj,“ upřesnil starosta Pržna Jaroslav Machala.

Obec řeší kanalizaci individuálně bez návaznosti na známý projekt Čistá řeka Bečva. Přitom rozhodně nepůjde o nijak lacinou záležitost. „Včetně čističky odpadních vod a napojení na pozemky obyvatel bude kanalizace stát šestapadesát milionů korun,“ prozradil starosta s tím, že příští rok chce obec získat peníze na stavbu. Poznamenal, že pokud bude žádost o dotaci úspěšná, začnou stavební práce v roce 2010.

Na téma kanalizace se včera v Pržně uskutečnila už druhá schůze. „Občanům se snažíme vysvětlit, proč je dobré a pro ně i výhodné se na plánovanou kanalizaci napojit,“ poznamenal Jaroslav Machala.

Obyvatelé obce v naprosté většině s nápadem zbudovat kanalizaci souhlasí, i když to po určitou dobu přinese nepohodlí a různá omezení v dopravě.

Mnohé jímky, žumpy a septiky v obci už neplní svůj účel a nová síť by vyřešila řadu problémů. „Pokud se podaří sehnat dotace a moderní kanalizace s čističkou tady opravdu vznikne, určitě to prospěje i ekologii,“ míní Petr Adámek z Pržna.