Sedmadvacetileté Andree Vavřínkové ze Vsetína se narodil syn Kryštof Pinďák. Novorozenec vážil po porodu 2,80kilogramu.

Maminka ichlapec jsou oba vpořádku. Radostí jen září také otec novorozeného chlapce devětadvacetiletý Martin Pinďák.

Více než krajské prvenství jej ale zajímají jiné věci. „Jestli je Kryštof první dítě vkraji, není až tak důležité. Hlavní je, že jsou ismaminkou oba zdraví,“ říká hrdýotec.

Svou partnerku Andreu doprovodil ina porodní sál. „Je statečný,“ chválí jej súsměvem novopečená maminka.

Přiznává, že celokrajské prvenství ji těší. „Samozřejmě, že jsme rádi. Ale je to věc štěstí. Nijak se to naplánovat nedá,“ říká Andrea Vavřínková.

Netají, že původní termín porodu měla až pátého ledna. Malému Kryštofovi se ale chtělo na svět dříve. Maminku Andreu proto „vyhnal“ do porodnice už vpoledne na Silvestra.

Za dalšího půldne pak byl první občánek Zlínského kraje vtomto roce na světě. „Je to moje první dítě. Ještě jedno by vbudoucnu klidně mohlo přijít. Ale to má ještě čas,“ usmívá se šťastná maminka.

Chválí také prostředí vsetínské porodnice a hlavně zdejší personál. „Prostory jsou krásné a sestřičky moc příjemné a šikovné. Perfektně se onás starají,“ souhlasí Andrea Vavřínková.

Kryštof Pinďák není jediným miminkem, které se ve vsetínské nemocnici na Nový rok narodilo. V10hodin a dvacet dva minut přišel na svět další chlapce.

Dva porody měli ve Vsetíně také na Silvestra. Narodil se chlapec a holčička. Za celý loňský rok přivedli ve vsetínské porodnici na svět celkem 676dětí.