Nechybělo mnoho a namísto kariéry lékaře si mladý muž vybral technický obor nebo ekonomii. „Na gymnáziu jsem původně uvažoval o těchto oborech. Nakonec mi ale začaly připadat odborně příliš monotónní. Cesta dalšího poznání by byla na můj vkus velmi krátká," vysvětluje Zajíček.

Medicína jej zaujala především kvůli své pestrosti. Obsahuje totiž něco z fyziky, biologie, chemie i psychologie. Výzvou se tak pro Zajíčka stala i proto, že medicína v žádném případě není jednoduchou záležitostí.

Na internu nového primáře zavály poslední měsíce studia.

„O kariéře na interně jsem přitom neuvažoval ani v náznaku. Roli opět sehrála moje volba pro pestrost oboru, aneb jak se říká, odříkaného chleba…," odhaluje lékař.

Otěže interny převzal sedmatřicetiletý muž po Pavlovi Prodělalovi, který stál v jejím čele sedmadvacet let. „Můj předchůdce mi předal perfektně fungující vyvážené oddělení. Splňuje úkoly, jež jsou na něj v současnosti kladeny," popisuje absolvent Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Přestože oddělení podle jeho slov funguje, jak se patří, má Zajíček už nyní plány do budoucna.

„Mým prvním úkolem bude v příštích měsících především výcvik mladých lékařů k udržení odborné úrovně našeho pracoviště," doplňuje lékař.

Nový primář plánuje rovněž rozvoj ambulantní složky nemocnice.

Na ambulancích přibudou nové přístroje, zvýší se také jejich efektivita. Pacienti si navíc budou moci vybrat z více nabízených služeb.

„Na počátku letošního roku jsme otevřeli Centrum preventivní medicíny a redukce hmotnosti. Kromě toho budeme v příštím kvartálu otevírat také atraktivní Ambulanci odvykání kouření," nastiňuje Zajíček. Navzdory své vytíženosti a časové náročnosti svého povolání si však mladý muž nezapomíná hledět ani svých zálib. „Svou práci mám rád. V žádném případě ale nechci tvrdit, že je má práce i mým koníčkem. Nějakým způsobem relaxovat musím," líčí lékař. Mimo pracovní dobu se tak lékař odreagovává u četby a hlavně sportu. „To teprve dokáži spolehlivě vypnout," dodává.