Například kroměřížské technické služby zapojily společně se silničáři do akce veškerou techniku. Auta s radlicemi i sypače se činily, takže v klidu mohli zůstat policisté, soukromí dopravci i obyčejní řidiči.

„Osobně jsem se situací v Kroměříži spokojený. Silnice i chodníky jsou dost posolené. Na druhou stranu moc sněhu zatím nenapadlo, takže by neměl být ani žádný větší problém,“ míní Jan Juříček z Kroměříže.

Středisko ve Zdounkách zatím rovněž situaci ve svém rajónu zvládá. „Všechny úseky jsou sjízdné, i hlavní tah do Koryčan, který neustále solíme a odhrnujeme,“ potvrdil v pátek zástupce vedoucího zdouneckého střediska Eduard Horák.

Bez dramatických událostí se obešlo i jindy rizikové Bystřicko. „Sníh padá průběžně a my na daný stav reagujeme. Před chvílí jsem se vrátil z Trojáku a silnice je absolutně v pořádku, sjízdná,“ hlásil v pátek dopoledne pracovník bystřického střediska Radek Ponížil.

Stav silnic těší koneckonců i provozovatele zimních středisek. „Musíme pochválit silničáře, sjízdnost až na Troják je velice dobrá,“ připojil se Jakub Juračka ze Ski Areálu Troják.

Dobrý stav silnic se projevil i na relativně nízké nehodovosti. Svůj podíl na tom ale mohla mít také novela silničního zákona: od Nového roku totiž motoristé nemusejí hlásit policii takovou havárii, při níž škoda nepřesáhne sto tisíc korun nebo nedojde ke zranění či poškození majetku třetí osoby.

Policisté tak do včerejšího odpoledne šetřili v celém regionu všeho všudy dvě dopravní nehody, obě se přitom staly na Nový rok. Na vině přitom bylo nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky.

V Sovadině u Bystřice pod Hostýnem naboural o půl třetí ráno řidič do mostku, o tři hodiny později pak neznámý šofér naboural pro změnu do zaparkovaného auta v ulici Třebízského v Kroměříži. Práci ale měli také hasiči, kteří museli vyprošťovat vůz z koryta potoka v Rusavě.

O víkendu by podle předběžných předpovědí mělo během pátku ještě více přituhnout, další sněžení pak meteorologové očekávají během soboty.