Bezprostředně po jednadvacáté hodině přijal operátor tísňové linky oznámení o stromech zatížených sněhem, které se nebezpečně naklání a částečně blokují příjezdovou komunikaci na Pustevny. Na místo jeli hasiči z Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm. „Podél komunikace bylo větší množství pod tíhou čerstvého sněhu nakloněných stromů. Ty však zatím provoz na komunikaci bezprostředně neohrožovaly," přiblížil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Hasiči informovali policii a silničáře, velitel zásahu také doporučil uzavření komunikace. To se nakonec na základě rozhodnutí dispečera správy komunikací také stalo.

Další vývoj ukázal, že opatření bylo na místě. Některé ze stromů totiž váhu sněhu neunesly a popadaly na silnici. Na jejich odstranění vyjela jednotka rožnovský hasičů. „Zásah ztěžovalo sněžení, patnáct až dvacet centimetrů již napadaného mokrého sněhu a občasné poryvy větru. Jednotka pomocí motorové pily dva stromy pořezala a odstranila mimo komunikaci," vylíčil zásah Netopil.

Hasiči pak zkontrolovali úsek silnice až na Pustevny a odstranili další dva menší stromy. Návštěvníky z Pusteven odváželi členové Horské záchranné služby. Uzavírka silnice se totiž protáhla až do čtvrteční sedmé hodiny ráno.