Se stavebníky se mohou řidiči v současné době potkávat ve Velkých Karlovicích, kde Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) s opravami započalo. Dohromady si vyžádají investici ve výši zhruba 225 milionů korun.

Rekonstrukce karlovické silnice přinese úpravu současného výškového poměru a podélného sklonu komunikace. Sjednotí se také šířka silnice na osm metrů. „Místo stávající křižovatky s odbočkou na Soláň a Prostřední Bečvu vznikne okružní křižovatka,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnice Zlínského kraje Vojtěch Cekota. Silničáři během stavby také vybudují či opraví celkem šest mostů, které se na pětikilometrovém úseku nacházejí.

ŘSZK získalo na stavbu podporu z evropských zdrojů ve výši pětaosmdesáti procent nákladů. Dalšími pěti procenty přispěje státní rozpočet a zbylých deset zaplatí Zlínský kraj. Stavební práce skončí v roce 2012.

Podle ředitele ŘSZK Rostislava Malého začali silničáři s opravami nejdříve ve Velkých Karlovicích proto, že zde nejrychleji proběhla příprava. „Také se neobjevily žádné vážné problémy s výkupy pozemků,“ dodal Malý.

Na další úseky silnice, které budou následovat po prní etapě stavby, už se nyní těší celá řada motoristů. Mnozí trasu z Janové na Karlovice považují za nebezpečnou. „Oprava je nutná třeba mezi Janovou a Hovězím. Cesta je tady úzká a nerovná. Nerad tudy jezdím,“ svěřil se například Pavel Petružela.